Aktualności

Aktualności 14 października 2020 wyświetleń: 551

Dzień Edukacji Narodowej

"Przeciętny nauczyciel mówi,
 Dobry wyjaśnia,
 Znakomity nauczyciel daje przykład,  
Ale ten wielki inspiruje
"
                                    William Arthur Ward

Szanowni państwo, nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, rodzice, uczniowie

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich osób  związanych z edukacją. Słowa poety „Mistrzowie żyją w duszach swoich uczniów” nabierają w dniu dzisiejszym szczególnego znaczenia.

Czas dzisiejszy jest bardzo trudny, zmagacie się nie tylko z przekazywaniem wiedzy swoim uczniom ale również z niewidzialnym przeciwnikiem, który zmusza Was do jeszcze cięższej pracy.

Niech mi będzie wolno podziękować wszystkim pracownikom szkoły a szczególnie Wam nauczycielom za ten trud i codzienne poświęcenie w imieniu uczniów.

Ten jeden dzień w roku, kiedy wspominamy twórców Komisji Edukacji Narodowej, twórców nowoczesnego systemu oświaty na polskich ziemiach, jest dniem symbolicznym. Jego zadaniem jest przypominanie o trudach niesienia kaganka oświaty przez takich ludzi jak Wy.

 Ludzi, którzy wierzą, że kluczem do zbudowania nowoczesnego, solidarnego społeczeństwa jest edukacja i wychowanie młodzieży. Tak jak Hugo Kołłątaj i jego współpracownicy 247 lat temu wierzyli, że wiedza dostarczana dzieciom i młodzieży zaprocentuje w przyszłości, tak my, nauczyciele, wiemy, że te ideały są nadal aktualne. Wasz trud i praca już procentują.

Życzę Wam dzisiaj, żebyście czerpali satysfakcję z pracy na co dzień, żeby trudy i problemy nie przysłaniały radości z tego, jak Wasza wiedza pomaga kolejnym pokoleniom wchodzić w dorosłe życie.

 Dziękuję Pracownikom Administracji i Obsługi za wkład w życie szkoły. Może często nie widać na pierwszy rzut oka Waszej pracy, ale po dokładniejszym spojrzeniu na życie szkoły każdy z nas ją dostrzeże i doceni.

Drodzy uczniowie, życzę Wam wielu osiągnięć w nauce i sukcesów związanych z rozwojem waszych zainteresowań, a także właściwego wykorzystania zdobytej w szkole wiedzy i umiejętności.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenie, ale i z poczuciem odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Pamiętajmy, że od zaangażowania całej społeczności szkolnej zależy przyszłość i oblicze naszej szkoły.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie

aktualizowano: 2020-10-14
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone